Neden Alüminyum Tercih Etmeliyim ?

Neden Alüminyum Tercih Etmeliyim ?

Sanayi devrimi sonrası yüksek büyüme hızı ile birlikte inşaat ve yapı sektöründe yenilik talepleri gündeme geldi. İmal edilen malzemelerde düşük maliyet, hızlı imalat, yüksek geri dönüşüm, yüksek iletkenlik, kolay işlenebilirlik gibi  arayışların sonucu olarak alüminyum tercih edilmeye başlandı. Bu trend artarak devam etmektedir.
Alüminyum alaşımları çelik, bakır ya da pirinç alaşımlarına göre çok daha hafiftir ve buna karşılık yüksek mukavemete sahiptir. Diğer metallere kıyasla daha kolay işlenebilmesi, hassas toleranslar ve ölçüler gerektiren uygulamalarda aluminyumu neredeyse rakipsiz kılmaktadır. Alüminyum alaşımları bazı durumlarda çelikten bile daha dayanıklı olabilmektedir. Doğru alüminyum alaşımlarından yapılan malzemeler özellikle düşük sıcaklıklarda yüksek çekme mukavemetine sahiptir.
Alüminyumdan üretilen malzemeler ışığı mükemmel yansıtır, esnektir, estetiktir, son derece dekoratif mimari çözümlere uygundur, her renge boyanabilir.
Alüminyum geri dönüşümü kolay bir malzemedir, uzun kullanım ömrü ve yeniden kazanımın kolay olması dolayısıyla sürdürülebilir bir çevrenin, sürdürülebilir bir ekonominin önemli yapıtaşlarındandır.

Bu yazıyı paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir